15 Nisan 2012 Pazar

YILDIZI PARLAYAN GENÇ TURİZMCİLER

2008 yılından itibaren faaliyet sürdüren “Genç Turizmciler”, Çırağan Palace Kempinski otelin üstlendiği ev sahipliğinde bir resepsiyon vererek pek çok turizm değerleri bir araya getirdi. Ülke turizmine büyük katkı sağlamayı hedefleyen  her alanda varlık gösteren çalışmalarıyla ufuklara inanç saçan gençler, feyz ve destek aldıkları değerlere birer plaket vererek vefa örneğiyle başarılarını süslediler. 
Genç Turizmciler Birliğinin, ilk kez düzenlediği “Turizmde Gençlik” Resepsiyonunda, gençlerin her türlü faaliyetlerini destekleyen ve kariyer kazandırmak için her türlü etkinlikler yapan ev sahibi Çırağan Palace Kempinski Hotelinin, Müdürü Ralf Ratke’nin güzel konuşmasını Halkla İlişkiler Müdürü Çiler İlhan tercümesini yaptı. Dünyanın en saygın  turizm ve otelcilik okulları arasında bulunan İsviçre'nin Glion Institute of Higher Education”dan eğitim alan bir mensubu olarak Glion'un CEO'su Philippe Attia’nın toplantıda yer almasından  memnuniyetini dile getirdi. Turizm adına her türlü destek vereceklerinin sözünü verdi.   
Glion'un CEO'su Philippe Attia, " İsviçreli Glion'un ellinci kuruluş yıldönümü olduğunu mezun olan kimselerin Glion referansı ile  yönetici ve işletmeci olarak çok rahat turizmde iş imkanı kazandığının altını çizdi. “Türkiye'de diğer alanlarda olduğu gibi turizm sektörü için de birçok fırsat mevcut. Bu fırsatı  değerlendirebilmek iyi eğitim alması gereken genç turizmcilere düşüyor. Avrupa ve Türkiye'de mezun olan öğrencilerin iş bulamamsı,     sektörün beklediği yeteneklerin üniversiteler tarafından verilemiyor olmasından kaynaklanmaktadır. Turizm alanında eğitimini en iyi yerlerde almak iş bulabilmenin en önemli faktörüdür.  
Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Turgut Gür   Genç Turizmciler Birliği'nin turizm sektöründe gelinen noktanın en iyi göstergesi olduğunu, Türkiye'de turizmle ilgili ilk kanunun 1982 yılında bir vizyoner olan Turgut Özal'ın girişimiyle yürürlüğe girdiğini belirtti.   
Yaptıkları desteklerden dolayı Genç turizmciler birer plaket sunarak, Çırağan Palace Kempinski Müdürü Ralf Ratke, Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Turgut Gür, Loren Education Türkiye Müdürü Sibel Dasti, TOBB Genç Girişimciler Danışmanı Berrak Kurtsoy, Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras, Bank Asya Proje Finansman Müdürü Ersagun Şimşek,  ve İsviçre İstanbul Başkonsolosu Monica Schmutz Kırgöz’e teşekkürlerin ifade eden vefalarını gösterdiler. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder