28 Kasım 2015 Cumartesi

SKAL KASIM 2015 TOPLANTISI-YILMAZ PARLAR


SKAL KASIM 2015 TOPLANTISI
SKAL İstanbul Kulübü'nün Geleneksel aylık toplantısı 25 Kasım 2015 Çarşamba günü Florya Elite World Business Hotelde yapıldı.
Genel Müdür Ünsal Şınık'ın evsahipliğinde gerçekleştirilen Elite World Business Hoteldeki toplantıya turizmden sorumlu Vali Yardımcısı İsmail Gültekin katıldı.
İberia Hava Yolları Eski Genel Müdür Ayşe Önen, eski  ICVB Eski Genel Müdürü Kalyon Hotelleri Turizm Grup Koordinatörü Elif Balcı Füsünoğlu, Ata Eremsoy Başta olmak üzere SKAL yönetim kurul üyeleri ve çok sayıda SKAL üyelerin hazır olduğu toplantıda; TAFED Başkanı Yalçın Manav, ERS Seyahat A.Ş. Marmara Bölge Sorumlusu, TÜRSAB Sağlık Turizm İhtisas Komitesi Başkanı Çiğdem Dinç, Çelebi Turizm Temsilcileri gelen konuklar arasındaydı.
SKAL İstanbul Kulübü Başkanı Feza Solaklar’ın tüm yönetim üyelerini yanına alarak yaptırdığı geleneksel SKAL Toaustu ile başlayan toplantıda, Başkan Feza Solaklar özellikle son günlerde yaşanan üzücü terör olaylarına ve talihsiz siyasi olaylarında eklenmesinden dolayı sektörün son derece olumsuz etkilendiğini dile getirerek barış iklimin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.
SKAL İstanbul Kulübü Başkanı Feza Solaklar, Turizmden bazı verileri paylaştı. Genel bir profil çizdi. "STR raporlarına göre oteller eylül sonu itibariyle yüzde 12.5 kayıplarda. Avrupa'daki terör olayları ve Rusya ile yaşanan son gelişmeler nedeniyle 2016 yılında pozisyonumuzu koruyabiliyor olmanın başarı olacağını düşünüyorum" dedi
SKAL İstanbul Kulübü Başkanı Feza Solaklar yeni kabine ve yeni  Bakan hakkında özetle "Yeni kabine belli oldu. Kültür ve Turizm Bakanımız Mahir Ünal'ı kutluyor ve başarılar diliyorum. Geçtiğimiz haftalarda dünyanın farklı ülkelerinde yaşanan terör olayları hepimizi üzdü. Dünyada terör eylemlerinde hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Biz turizmciler barış istiyoruz. Turizmin barış ortamını önemsediğini vurgulamak istiyorum"  şeklinde konuştu.
Skalite’ye verdikleri önemi vurgularken Skalite ödüllerin 19 Aralık 2015 tarihinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleneceğini bir kez daha hatırlatdı.
Başkan Feza Solaklar oylamanın başladığını, üyelere şifreler gönderildğini, Web adres www.skalite.com.tr den oyların veribileceğini söyledi. Ayrıca  her kategoride adayların olmasının, sevindirici olduğunu sözlerine ekledi. Genç beyinlerin sağlıyacağı katkı inancı içinde, Young SKAL gün geçtikce sayıca artdığını arzu edilen sayılara ulaştıkları haberi paylaşdı.

Feza Solaklar Kasım 2015 ayı içinde İspanya'da düzenlenen Dünya SKAL Kongresi hakkında bilgiler Verdi.  “ Yeni Başkan Yeni Zelanda'dan” Yeni projeler hakkında  “Şişli Belediye Başkanı geçmiş aylarda yemekli toplantımıza katılmıştı. Kendileriyle bazı projeler hayata geçirmeyi planlıyoruz. İlk projemiz turizm zabıtasının kurulmasıydı. Bu konuda Boğaziçi Üniversitesi'nin de katkılarıyla bir proje hayata geçiriyoruz. Okullarla sektörü yakınlaştırmak üzere bir çalışma grubu oluşturuluyor. Benim başkanlık dönemim şubat ayında bitiyor ancak benden sonra da bu proje devam edecektir. Bu arada olağan genel kurulumuz Şubat ayı içinde olacak."dedi.

Elite World Satış Pazarlama Müdürü Murat Meriç ve Çelebi Holding Müşteri İlişkileri Müdürü Cenk Kınalı bir sunum gerçekleştirdiler çalışmalarından katılımcıları bilgilendirdiler. Elite World Business Otel Genel Müdürü Adem Armusen'e armağan vererek teşekkür etdi. Emeği geçen servis ve mutfak ekibi ile toplu fotograf çekdirildi.
 Masamızda TÜRSAB Sağlık Turizm İhtisas Komitesi Başkanı Çiğdem Dinç ile sohbet geliştirerek sağlık turizmi hakkında bilgiler aldık.
Çiğdem Dinç 2016 Yılından İtibaren Sağlık Turizmin yeniden tanımlanacağını söyleyerek  “Medikal (Tıbbi) Turizm”, “Termal/Kaplıca/Talassoterapi” Turizmi ile birlikte “ SPA / Wellness Turizmi”, ‘’Allopatik tıp’’ entegrasyonu ile sağlıklı günlerin ve turizmin başlıyacağını söylüyor.
yilmazparlar@yahoo.com     

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder